Smuteční obřad v jihlavském krematoriu začíná v 10 hodin. „Stále za námi chodí neznámí lidé a přejí nám upřímnou soustrast. Na pohřbu se počítá s velkou účastí, vypadá to, že přijdou i lidé, kteří Petru vůbec neznali. Možná se dostaví dvě až tři stovky lidí," řekl jeden z Petřiných kamarádů Petr Horák.

On a Petřin přítel Patrik Černý už minulý týden zorganizovali veřejnou sbírku, která zaplatí dívčin pohřeb. Na účtu je zatím přes pětadvacet tisíc korun. Při pietním setkání, které se v pátek konalo na Masarykově náměstí v Jihlavě, se do kasiček podařilo vybrat dohromady 8 688 korun. „Zaplatili jsme květiny, kytice a věnce, zbytek peněz se dá Bílému kruhu bezpečí, který Petřin pohřeb zaplatil. Nechali jsme udělat srdce od Patrika a věnec od nejlepších kamarádek Hanči a Nikči," doplnil Horák. Sbírka na pohřeb potrvá do tohoto pátku. Lidé mohou přispět na účet 211043713/0600.

Patnáctiletá školačka Petra byla brutálně zavražděna v noci 16. března v bytě v Havířské ulici v Jihlavě. Z vraždy jsou nyní obviněni dva dvacetiletí mladíci, které vzal soud do vazby. Třetí mladík je v případu obviněn z neposkytnutí pomoci a je vyšetřován na svobodě.

ZUZANA MUSILOVÁ