Vila patří Kličkům, její spolumajitel Petr Klička uvedl, že plánují prostory v budově pronajímat. Vzniklo zde totiž několik kanceláří a v podkroví dokonce prostorný byt. „Jedná se o stavbu o jednom podzemním a třech nadzemních podlaží. Dům nechala vystavět paní Marie Karas, po níž nese vila název,“ uvedl spolumajitel Klička. Iniciály MK se skrývají také ve štítu pod střechou.

Secesní vila z roku 1902 byla v pozdějších letech využívána jako zdravotnické zařízení a v osmdesátých letech minulého století sloužila jako školské zařízení a stravovací zázemí Střední zdravotnické školy v Jihlavě. V době, kdy ji Kličkovi kupovali, nebyla v dobrém technickém ani vizuálním stavu.

Cílem přestavby bylo zachovat co nejvíce původních prvků. Proměny vily se ujali architekti Dagmar Velehradská a Miroslav Velehradský, generálním dodavatelem stavby byla firma Podzimek a synové. „Navzdory tomu, že dům nebyl v dobrém stavu, se jedná o jedinečnou stavbu v rámci celé Jihlavy. Pod nánosy úprav se dochovala velká část původního vybavení. Zmínku si zaslouží téměř kompletní soubor truhlářských, kovářských a zámečnických prvků. Unikátním nálezem se pak stal soubor secesních maleb na schodišti,“ uvedl architekt Miroslav Velehradský.

Při rekonstrukci byla zachována maximální možná míra historické autentičnosti. Dům nabízí celou řadu reprezentativních prostor, které jsou plně funkční a uživatelsky komfortní. „Prostory v prvních třech patrech jsou určené pro nadstandardní kanceláře s příslušným sanitárním zázemím a kuchyňkou a v podzemním patře bylo rovněž umístěno technické zázemí objektu a skladovací prostory,“ uvedl v anotaci k soutěži architekt.

Ve třetím a čtvrtém nadzemním patře byl vybudován mezonetový byt pro pět osob. „Jeho součástmi jsou ve vstupním patře předsíň, jídelna, kuchyně, velkorysý obývací prostor přes dvě patra, dále šatny ložnice, velké koupelny a samostatné WC. Vyšší patro je tvořeno galerií s velkým šatníkem a dvěma dětskými pokoji se samostatnými koupelnami,“ dodal Velehradský.