Touto otázkou se v posledních týdnech zabývala jihlavská radnice spolu s firmou Bosch. Ode dneška mají pomoci semafory, které budou preferovat provoz 
z průmyslové zóny do centra v dobách střídání směn.

Uvažovalo se například 
o stavebních úpravách na kruhovém objezdu tak, aby se zvýšila jeho propustnost ve směru od průmyslové zóny k přivaděči. „Například u kruhového objezdu dostavět nové rameno, aby vozidla ze zóny mířící na přivaděč nemusela na kruhový objezd. Ale to by nevyřešilo proud vozidel ve směru od Heroltic, která na kruhovém objezdu blokují vozidla ve směru od firem Bosch a Automotive Lighting. Aktuálně bude řešením umístění semaforů, které budou regulovat průjezd kruhovou křižovatkou. Podle toho, jak se opatření osvědčí, se bude rozhodovat o jejich trvalém využití," uvedl mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.

Od 20. června do 22. července a dále od 29. srpna 
do 30. září bude na okružní křižovatce II/352 a na Pávovské ulici umístěno dočasné světelné signalizační zařízení, které bude preferovat výjezd ve směru od areálu Bosch Diesel a Automotive Lighting.

Semafory budou na každém rameni křižovatky 
v provozu ráno od šesti 
do sedmi hodin, dále odpoledne od dvou do tří hodin 
a večer od deseti do jedenácti hodin.

Je možné, se bude doba spuštěných semaforů krátit podle toho, jaký bude skutečný stav provozu na křižovatce. V ostatních hodinách budou semafory mimo provoz. „V případě, že se prokáže, že řízení křižovatky semafory zvýšilo plynulost dopravy, radnice zajistí projekt na jejich trvalé umístění," dodal mluvčí Tulis.