Návrh na návštěvu zoo padl při jedné besedě. „Jelikož jsme tam nebyli několik let, návrh jsme přivítali. Zdálo se nám, že bude těžké to uskutečnit, ale opak byl pravdou,“ popsal jeden z účastníků.

Kromě pracovníků sociální služby doprovodily uživatele stacionáře také dvě dobrovolnice. „Díky nim bylo všem umožněno pohybovat se libovolně po areálu zoologické zahrady a individuálně si prohlédnout veškerá zvířata, o která jihlavská zoologická zahrada pečuje,“ uvedla vedoucí stacionáře Tereza Chlupáčková.

Účastníci si návštěvu užili. „Všechno bylo dobře zorganizováno a o každého z účastníků bylo hezky postaráno. Výlet se nám velice líbil, počasí nám přálo, a tak jsme se spokojeni vraceli domů,“ pochvalovali si uživatelé stacionáře natěšení na další výlet.

Tím by měla být návštěva židovské čtvrti a stacionáře v Třebíči. „Posláním Denního stacionáře Pohodář Luka nad Jihlavou je poskytovat podporu a pomoc seniorům a dospělým se zdravotním postižením v důsledku snížené soběstačnosti z důvodu věku nebo zdravotního postižení a osobám s chronickým duševním onemocněním, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby,“ řekla k poslání zařízení Chlupáčková.

Uživatelé služby se proto mohou dostat do společnosti svých vrstevníků a je jim umožněno plnohodnotné a aktivní trávení volného času.

Petr Vybíral