Zájemci se v rámci projektu Jedu s dobou naučí, jak správně brzdit na různém povrchu nebo jak zvládnout smyk a připomenou s základy první pomoci. Součástí kurzu je i výklad změn v zákonech či novinky v oblasti pojištění a STK. Senioři, kteří jsou za volantem obzvláště zranitelní, získají teoretické znalosti a vše si zkusí i za volantem vlastního vozu.

Kurz je bezplatný a stále jsou volná místa na nedělní ranní i odpolední termín. „Uvědomujeme si, že na bezpečnost silničního provozu je zapotřebí nahlížet komplexně a preventivních aktivit v této oblasti není nikdy dost,“ uvedl Jan Šťovíček, prezident Autoklub ČR (AČR). Zároveň je předsedou Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR, která kurzy pořádá.

Jihlava je jedním z osmi měst po celé republice, kde mají řidiči a řidičky ve věku nad pětašedesát let možnost zdokonalit se v řidičských schopnostech. „Rozmístění na jednotlivé polygony není podle nehodovosti v krajích. Jedná se o akreditovaná centra bezpečné jízdy, které svým zázemím a technologiemi dokáží takový kurz provést,“ vysvětlil Libor Budina z AČR.