Když přijde návštěva za pacienty do jihlavské nemocnice a nechtějí zůstávat na pokoji, mohou si jít sednout do bufetu, který 1. února otevřel po výrazné modernizaci. Ten je ale vedle rušné chodby, navíc má omezenou otevírací dobu.

Firma, která vysoutěžila rekonstrukci bufetu v jihlavské nemocnici, se k práci moc nemá. V úterý dopoledne tam pracovali pouze dva zaměstnanci nemocnice.
Trable v nemocnici. Firma, která má vybudovat nový bufet, se k práci nemá

Nemocnice chce proto nabídnout komfortnější místo, kde mohou pacienti s návštěvami pobývat. Umožní jim posedět si za prosklenou stěnou nad hlavním vchodem. Jde o místo, které bylo dříve zabetonované a zatím nemá využití.

O nejnovějších plánech informovala Deník mluvčí nemocnice Monika Zachrlová. „Je tam prázdná plocha, kterou upravíme. Bude to podstatně klidnější místo než vedle chodby u bufetu,“ porovnala mluvčí zamýšlené místo s tím, kde se pacienti s návštěvami setkávali dosud.

Úpravy lékárny v budově Nemocnice Jihlava finišují, bude větší.
Největší opravy v historii kuchyně: jídlo v jihlavské nemocnici bude chutnější

Plocha nad hlavním vchodem nabídne i výhled do okolí, plusem může být i obchod v těsné blízkosti. Tam se dá koupit něco k snědku i na pití. „Věřím, že si místo oblíbí nejen pacienti, kteří si chtějí se svými návštěvami posedět v klidu,“ usmála se Monika Zachrlová. K úpravám místa má dojít ještě letos.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jazykový šok ve Městě: máme překladač, smějí se Švýcaři. Němec nerozuměl Anně K

Zdroj: Deník/Karel Líbal