Vystoupení hvězd, které spolupracovaly na mnoha světových historických filmech, ovšem od samého začátku provázela smůla.

Diváků přišlo podstatně méně, než pořadatelé očekávali, začátek představení musel být kvůli zapadajícímu slunci, které znemožňovalo videoprojekci, posunut a ani dívčí předkapela K2 si příliš dobře nevedlo. „Čekali jsme nějakou stylovou kapelu, která navodí středověkou atmosféru,“ přiznala návštěvnice Zdena Patočková. „Tohle byla s odpuštěním bída,“ utrousila po vystoupení mladičkých rockerek.

I laické ucho poznalo, že děvčata neměla mnoho času vyzkoušet akustiku haly a víceméně improvizovala.

Kdo přežil hodinovou prodlevu a našel si místo před pódiem, měl se ale na co těšit. Skupina Merlet ukázala, jak se meči a kordy ohánějí zkušení profesionálové a předvedla jednu strhující scénu za druhou. „Škoda jen, že celý program proběhl na maličkém jevišti v rohu stadionu,“ připustil Jan Březina, který přišel s malým synkem.

„Moc dobře jsme neviděli a myslím, že tím hodně utrpělo vystoupení na koních. Sotva se tam chudáci otočili,“ přidal svůj postřeh.

Asi největší úspěch sklidila bitva králů, při které se herci chopili nejen mečů, ale i palic a hořících loučí. Divákům se při věrohodných pádech a srdceryvných výkřicích tajil dech. „Být to někde na hradbách, pod širým nebem, byla by to strhující podívaná,“ vystihl většinový názor Jan Březina.