Trhy začnou již v 9 hodin na náměstí a s nimi odstartuje i celodenní zábava. V 10 hodin se malí i velcí mohou těšit na pohádku Malá Hastrmanka DS Jana Lišky. "Po nich na pódiu zahraje hudební skupina Umí H…, která nás bude celým dnem doprovázet. Během dne se můžete těšit na vystoupení šermířů Novus Origo z Polné, dobového vystoupení tanečního souboru Campanello, letové ukázky dravců a po celý den vás bude provázet tambor s halapartníkem a bavit kejklíř Jonáš," řekla Pavla Rymešová z brtnického infocentra.

Dále můžete navštívit výstavu s názvem Z Trevisa do Brtnice – Příběhy šlechtického rodu Collalto ve Valdštejnském domě, výstavu fotografií Brtnického fotoklubu v Kábově domě či starých fotografií Brtnice v kině. V sýpce bude připravená výstava šicích strojů, Brtnických kovadlin a morového průvodu. Otevřené budou také památky, například Hoffmannův dům, farní a zámecký kostel a zámek.

"Po celou dobu bude možnost se svést koňským povozem po Brtnici. Celý den se zakončí kapela Dostavník," dodala Rymešová. Podrobný program Dnu pro starou Brtnici najdete na stránkách www.brtnice.cz nebo na facebookových stránkách Informační centrum Brtnice.