Stále více řidičů si nemění pneumatiky svépomocí, ale využívá služeb servisu. „Od prvního dubna vzrostl díky krásnému teplému jarnímu počasí obrovsky zájem o přezouvání na letní pneu,“ potvrdil Miroslav Polach z AGRO – Měřín. Pneuservisy obvykle za den přezují několik desítek aut. Třeba u Pneu Kafka v Třebíči je to šedesát včetně dodávek, na seřízení geometrie je ale nutné se objednat.

Často je nutné se objednat už na samotné přezutí a pár dní si počkat. Vyhlášené pneuservisy mají plno na týdny dopředu. „Zákazníkům jsem dnes schopen nabídnout termín 23. dubna,“ řekl vedoucí žďárského servisu AutoCentrum Vysočina František Novotný. Zhruba čtrnáct dní si počkají zákazníci pneuservisu CIME v Pelhřimově.

Ladislav Barák odchází od soudu v poutech
Neznámější drogový dealer v kraji skončil znovu ve vazbě

Na druhou stranu jsou servisy, kde stačí si počkat. „Jsme asi jediný pneuservis, který neobjednává a bere auta zákazníku jak dojedou, na počkání,“ uvedl Pavel Bartůněk z Pneuservisu Pája v Třebíči. Pokud může motorista nechat auto v servisu dvě až tři hodiny nebo si tuto dobu počkat, může mít v daný den přezuto také u Pneu Neubauer v Humpolci.

V servisech jsou obvykle schopni i seřídit geometrii, někde to však aktuálně z časových důvodů odmítají. „Nabízíme tuto možnost zákazníkům, u kterých zjistíme nerovnoměrně ojeté pneumatiky,“ uvedl Josef Ambrůz z jemnické pobočky sítě BestDrive. V AutoCentru Vysočina pak doporučují, aby seřízení geometrie předcházela kontrola po zimě. Nezbytnou součástí přípravy auta na léto je také kontrola a doplnění chodícího média do klimatizace.