Tentýž den projde Jihlavou opět lampionový průvod, zahájí ho ohňová show a píseň Marty Kubišové. Zájemci se sejdou o půl páté odpoledne na Masarykově náměstí.

Setkání u sochy klíčů zpestří naučná trasa. „Naučná trasa bude mít asi půl kilometru. Mohu slíbit, že se na ní lidé setkají s několika osobnostmi, které hýbaly dějinami. Na konci každý dostane vysvědčení," popsala ve zkratce naučnou trasu Marie Bohuňovská ze Spolku pro navrácení sochy TGM do Jihlavy. Více podrobností k naučné stezce Bohuňovská prozradit nechtěla, kdo bude chtít, ten se přijde přesvědčit sám.

Kromě toho u sousoší klíčů přibude ještě jedna deska, která celý památník dotvoří. Ten byl slavnostně odhalen v loňském roce. Kdo bude chtít, může u památníku rozsvítit během svátečního dne svíčky. „Akci dále doplní satirické představení s názvem Komunistická veselohra v podání Jakuba Kose a Vojtěcha Šouly," dodala Bohuňovská. Jde o vítěze projektu Příběhy našich sousedů Paměti národa a Post Bellum. Od 18 hodin se potom v domě kultury (DKO) uskuteční slavnostní koncert Základní umělecké školy Jihlava.

LAMPIONY NA NÁMĚSTÍ

Druhou velkou čtvrteční akcí je v krajském městě lampionový průvod. Zahájí ho ohňová show a píseň Marty Kubišové.

„Před samotným průvodem čeká na Masarykově náměstí účastníky krátké připomenutí politických změn v roce 1989 za doprovodu písně Modlitba pro Martu, ale také ohňová show skupiny Novus Origo 
a Petra Dragona Kozáka," uvedla organizátorka průvodu Anna Petřivá. Lidé 
s lampiony projdou trasu dlouhou 1,7 kilometru, která vede Farní ulicí, hradebním parkánem a pokračuje přes Minoritské náměstí zpět na Masarykovo náměstí.

Zahájení se uskuteční 
v 16.30 hodin, průvod pak vyjde v 17 hodin. Lampiony je třeba si přinést vlastní. Průvod je vhodný i pro rodiče s dětmi a kočárky. Nejmenší účastníci se mohou těšit i na dárečky od Rádia Jihlava.