Jediný aquapark na Jihlavsku, Vodní ráj, zvlášť v srpnu doslova praskal ve švech. Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlava, které Vodní ráj provozují, hodnotí tuto sezonu jako dobrou, návštěvnost pokryla náklady.

„Neoznačil bych ji jako vynikající, ale například venkovní část aquaparku navštívilo od 6. června do 1. září téměř sedmapadesát tisíc lidí," uvedl Málek.

Nejvíce lidí se do Vodního ráje jezdilo koupat ve druhé polovině prázdnin, kdy padl také návštěvnický rekord 8. srpna se zatoužilo zchladit dva tisíce šest set sedmdesát tři lidí.

V letošním roce překročil počet návštěvníků dva tisíce denně hned sedmkrát. Návštěvnost kryté části Vodního ráje od začátku kalendářního roku do 1. září přesáhla devadesát tisíc lidí.

Letošní září bylo oproti tomu loňskému doslova průlomové. Zatímco loni se v září nekoupal nikdo, v roce 2015 se v bazénu sešlo už více než osm stovek plavců. Faktem však zůstává, že loňská celková návštěvnost tu letošní o dost trumfla v roce 2014 se od ledna do září vykoupalo více než devadesát pět tisíc lidí.

Překvapení v bazénu Rošického

Krytý bazén v jihlavské ulici Evžena Rošického se pro veřejnost po odstávce otevřel 3. srpna a byl k dispozici každý den od deseti hodin dopoledne do šesté hodiny večerní. Pro plavce byl mimo jiné k dispozici bufet v bazénové hale, tobogán i venkovní travnaté plochy pro slunění. Během srpna ho navštívilo přes čtyři tisíce lidí.

„Dopoledne byli typickými návštěvníky maminky či prarodiče s dětmi, odpoledne už přicházely celé rodiny. Tato návštěvnost nás mile překvapila, bylo vidět, že někteří občané mu dali přednost před Vodním rájem," poznamenal Málek.

V bazénu v ulici Evžena Rošického lze dnes navíc využít posledního dne mimořádného rozšíření hodin pro veřejnost od deseti do půl dvanácté a od pravého poledne do jedné hodiny je pro veřejnost otevřeno všech šest plaveckých drah za nezměněné vstupné.

Koupaliště, která od sebe dělí jen asi dva kilometry, mají o něco odlišnou nabídku. Bazén v ulici pojmenované po známém sportovci a novináři Evženu Rošickém potěší nejen kondiční plavce šesti pětadvacet metrů dlouhými dráhami a rodiče výukovým bazénkem, saunou a výškou vstupného především v případě využití permanentek.

Vodnímu ráji hrají do karet především velkorysé prostory a dětské atrakce, jako jsou skluzavky, divoká řeka, dětský bazén s vodním hradem nebo perličková lůžka.

Jihlavský aquapark Vodní ráj je pro město také zdrojem pracovních příležitostí. Přes sezonu při plné obsazenosti areálu s celkovou kapacitou více než dva tisíce šest set návštěvníků zaměstnává na směně až sedmnáct lidí. Pro venkovní i vnitřní areál je mezi nimi jeden strojník, tři pokladní, sedm plavčíků a tři lázeňské. Zbytek tvoří brigádníci povolávání do akce dle potřeby, například do půjčovny lehátek či na úklid areálu.