Silniční nadjezd na 126. kilometru dálnice D1 je dlouho problematickou stavbou, ke které se se dlouhé roky nikdo nehlásil. Podle Seznam zpráv se Ministerstvo dopravy blíží k rozhodnutí o osudu stavby. V červenci rozeslalo dokument s oznámením, že pokračuje v úředním procesu, který má vést k demolici.

V ministerském dokumentu mimo jiné stojí, že nadjezd „ohrožuje bezpečnost silničního provozu na dálnici D1 natolik, že hrozí vážné následky zejména na životě a zdraví osob.“

Stav mostu pravidelně sleduje Jan Rathouský. Stejně jako další místní o něj nechce přijít, organizuje mimo jiné i petiční akci.
VIDEO: Most na D1 u Řehořova nemá vlastníka a chátrá. Místní za něj ale dýchají

O most však nechtějí přijít místní lidé. Na druhé straně dálnice je devětašedesát hektarů polí, pro jejichž majitele byl most v sedmdesátých letech vybudován. Nová dopravní tepna je tehdy totiž o příjezdové cesty připravila.

Most, který byl vybudovaný na konci sedmdesátých let, je problematický už delší dobu. Od roku 1990 se táhly spory o tom, komu vlastně patří. V roce 2010 pak rozhodl soud, že vlastníkem není městys Kamenice.