Obyvatelé Pístova však nezůstanou odříznuti od světa. „Přes jednu polovinu opravované silnice bude umožněn provoz pouze pro obsluhu obyvatel Pístova, a to až od městského útulku,“ potvrdil Hynek Schimmer z odboru dopravy jihlavského magistrátu.

Někteří řidiči se však nedostanou do garáží. „Stejně tak budou majitelé po provizorním mostu puštěni do přilehlých hromadných garáží, ale pouze do prvního garážového vjezdu. Ostatní vjezdy do garáží ze silnice třetí třídy budou bohužel uzavřené a neprůjezdné,“ dodal Schimmer.

Uzavírka se dotkla také trasy autobusu MHD na lince číslo 7. Z Masarykova náměstí do Popic bude nyní jezdit přes Hradební a Znojemskou ulici, ze které sjede na bývalou tankovou cestu. Pak dojede zpět na pístovskou silnici. Obousměrná objížďková trasa pro veškerý ostatní provoz je přes Kostelec a Salavice, měří dvanáct a půl kilometru.

V polovině srpna skončila první etapa rekonstrukce, v rámci které kamennou dlažbu v Telečské ulici nahradily tři vrstvy nového asfaltu. Ulice byla zavřená od prvního června.