Po silnici II/602 pak nebude možné v úseku mezi odbočkou na Malý Beranov a Novými Domky projet tři dni od soboty 14. září. „V plánu je pokládka obrusných vrstev,“ vysvětlila mluvčí hejtmanství Jitka Svatošová s tím, že díky uzavírce bude možné udělat kvalitní pokládku po celé šířce vozovky bez středové podélné spáry. Vzhledem k jednotlivým navazujícím technologiím nelze akci rozdělit na dva víkendy. „V případě ideálních okolností - vhodné počasí bez deště a dobrý stav vozovky po odfrézování - bude možné celou tuto akci dokončit do nedělního večera,“ slíbila mluvčí.

Objízdná trasa pro osobní vozy bude vedena přes dálnici, která bude mezi 112. a 119. kilometrem bez poplatku. „Průjezd přes Malý Beranov nebude možný, bude uzavřena křižovatka na výjezdu na Jihlavu,“ doplnila Svatošová. Po dálnici budou jezdit i linkové autobusy, v Jihlavě nebudou dočasně obsluhovány zastávky mezi Hradební ulicí a Helenínem. U Velkého Beranova nebudou autobusy zajíždět do místní části Nové Domky. Linka 12 jihlavské MHD bude přitom končit v jihlavské místní části Helenín.

Rekonstrukce dálnice D1 mezi Humpolcem a Koberovicemi.
Mezi Koberovicemi a Humpolcem začaly přípravné práce, to hlavní přijde po zimě

Od pondělí 23. září se pak semafor ve směru od Jihlavy přesune až před odbočku do Henčova. Bude ale vyloučené stání na mostě přes řeku a v místě vjezdu do staveniště u bývalé střelnice. „Celková délka semaforového úseku tak již bude pouze 250 metrů,“ uvedla Svatošová.

Jihlavská radnice pak dodává, že v místě zůstanou semafory až do konce října. Zároveň bude Hradební ulice od 13. září uzavřena pro nákladní auta nad 3,5 tuny, bude se tam totiž pokládat nový asfalt. „Objízdná trasa pro nákladní vozy je stanovena přes ulici Brněnskou, Okružní a Jiráskovu,“ řekla Aneta Hrdličková z magistrátu.