Cesta je frekventovaná, lidé z Luk po ní jezdí na silnici II/602 a pokračují na Jihlavu či Velké Meziříčí. O problematické jízdě v tomto úseku ví své i starosta Luk nad Jihlavou Viktor Wölfl (STAN). „Jet tam na kole je o život a když jedu autem, zastavuji, když proti mně jede větší auto,“ okomentoval starosta současný stav silnice, na které každoročně závodí cyklisté v rámci triatlonu Dřevěný muž.

Městys přitom po opravě volá už roky, během nich se silnice ani neopravovala s tím, že se bude brzy dělat zcela nová. „Je to osm let, kdy jsme byli za tehdejším náměstkem Jouklem. Jsme rádi, že se pro opravu Kraj Vysočina rozhodl,“ uvedl Wölfl.

Oprava by již mohla být hotová, ale hejtmanství se nedařilo domluvit s některými majiteli dotčených pozemků. Proto se musel měnit tvar nové silnice a bude nutné odtěžit část skály, podél které pak silnice povede. Také se upraví koryto Kozlovského potoka.

Mírně se změní i tvar křižovatky se silnicí II/602 a zrekonstruuje se také most v daném místě. „Stavební úpravy budou v délce dvou kilometrů a změní se i nájezdové rampy na silnici mezi Jihlavou a Měřínem,“ uvedl náměstek hejtmana Vladimír Novotný (ČSSD).

Práce v objemu desítek milionů korun provede firma Colas CZ. „Zahájení výstavby je plánováno na březen, předpoklad zprůjezdnění je 31. října 2019, celkové dokončení do 31. března 2020,“ řekla k harmonogramu Markéta Kolaříková za Colas CZ. Dodala, že vedle výstavby gabionové a železobetonové opěrné zdi jsou součástí projektu i vegetační úpravy.