Během jednoho týdne projdou hned několik oddělení. Tento týden je na stáži v nemocnici také čtyřiadvacetiletá studentka Petra Nevoralová z Blanska. „Když jsme se v září dozvěděli, že budeme povinně jezdit do Jihlavy, bylo to pro nás celkem šok. Nevěděli jsme, co nás čeká. Nakonec je to milé překvapení, hlavně mě potěšil vstřícný přístup lékařů. V pohodě to berou i pacienti," popsala své první zkušenosti Nevoralová. Ta si během úterý a středy stihla projít traumatologii, všeobecnou chirurgii a ortopedii. Dokonce si vyzkoušela asistenci při jednom ze zákroků.

„Na urgentním příjmu byla paní, která upadla a poranila se na hlavě. Já jsem jí tu ránu šila, šlo o dva stehy. Byla to moje premiéra a dopadlo to dobře. Pan doktor mi hodně pomáhal, radil mi a ukazoval, co mám dělat," uvedla studentka s tím, že při předchozích praxích se dostala maximálně k vyndavání stehů.

První dva dny v Jihlavě studentka zhodnotila kladně. „Ve čtvrtek mě ještě čeká urologie a v pátek rektoskopie. Já už jsem předtím byla na stáži v nemocnicích v Blansku a Boskovicích, tak mě jen tak nic nerozhází," doplnila s úsměvem Nevoralová.

Po dokončení studia na lékařské fakultě se sympatická studentka chce specializovat na internu. Ke studiu medicíny ji přivedli příbuzní. „Dostala jsem se k tomu díky tetě a sestřenicím, které pracují jako zdravotní sestřičky. Studium je hodné náročné, hlavně co se týká osobního života. Člověk tomu musí věnovat hodně času," uzavřela medička.

ZUZANA MUSILOVÁ