Kdo chce mít doma světlo přímo z Betléma, může si ho tak vyzvednout v 9.18 na jihlavském hlavním vlakovém nádraží nebo v 9.28 na městském nádraží.

Další možnost k vyzvednutí nabízí skauti z jihlavského střediska Divočáci, které se do roznášení Betlémského světla již tradičně zapojuje. Světlo bude k dispozici v klubovně skautů na třídě Legionářů 5, a to v neděli 20. prosince od deseti do dvanácti hodin a poté od patnácti do devatenácti hodin.

„Přijďte si i vy vyzvednout Betlémské světlo k Divočákům a vneste tak do vašich domovů ještě více vánoční pohody! Těšíme se na vás!" vybízí k letošnímu ročníku Betlémského světla koordinátorka pro Jihlavu Klára Švíková.

Skauti nezůstanou jenom u pasivního rozdávání. „Stejně jako každý rok se i letos vypravíme na Štědrý den dopoledne i se světýlkem z Betléma do domova pro seniory na Lesnově. Skauti zpříjemní sváteční den lidem v domově zpěvem vánočních koled a dalších oblíbených lidových a folkových písní," dodává k letošnímu ročníku Betlémského světla Jan Toman Caha, zástupce vedení skautského střediska Divočáci v Jihlavě.

Na Štědrý den, a to od 8.30 do 11.30 si mohou zájemci Betlémské světlo také vyzvednout u jihlavského kostela sv. Jakuba. „Světlušky a skautky střediska Zvon budou též rozdávat vánoční perníčky, vánočky, horký čaj a zpívat koledy," doplňuje Ludmila Hronová, vedoucí skautského střediska Zvon Jihlava.

Skauti v době Vánoc do České republiky Betlémské světlo přináší již šestadvacet let. Tato novodobá tradice se za čtvrt století stala výraznou součástí slavení vánočních svátků v mnoha rodinách a přináší mnoho radosti nejen skautským kurýrům.

Myšlenka předávání Betlémského světla vznikla v Rakousku jako součást charitativní akce. Předávání křehkého plaménku se díky skautským organizacím odtud rozšířilo do dalších zemí, a to nejen po celé Evropě. Celé roznášení a sdílení plamene Betlémského světla svým duchovním a filosofickým přesahem naplňuje primární cíle Vánoc a adventu, a to sdílení, sounáležitost, přátelství a obdarování.