„Jde spíš o legraci, nic vážného to není, i když někteří tuto část srazu berou velmi vážně,“ poznamenal pořadatel akce z klubu Stinger Ondřej Pecháček.

Na čtyři sta metrů dlouhé rovince si to mezi sebou rozdalo v jízdě na čas asi deset aut. Na startu byly k vidění staré tisícovky, stovky, ale i speciálně upravený Rapid. Ten měl také v konečném zúčtování bezkonkurenčně nejrychlejší čas. Úsek ujel za necelých dvacet vteřin. „Motor má kolem 100 koní a obsah je jedna trojka, takže to trochu jede,“ netají se majitel vozu pětadvacetiletá Tomáš Kanfinger z Humpolce.

Jízda zručnosti byla pak pro účastníky srazu trochu překvapením. Místo v autě museli řidiči naložit své spolujezdce na kolečko a projet s ním slalom mezi kužely. Během srazu nechyběla ani královská jízda a zastávka na náměstí v Havlíčkově Brodě a Jihlavě.

Organizátoři akce byli průběhem srazu spokojeni. K menšímu problému došlo pouze v sobotu, kdy se auta dostala do míst, kde byla uzavřená trasa pro účastníky závodu Rallye Posázaví na Havlíčkobrodsku.

„Jedno auto píchlo pneumatiku. Jenže poškozenou měl i rezervu, takže nakonec došlo k tomu, že sehnal náhradní pneumatiku od lidí z vesnice,“ říká s úsměvem Ondřej Pecháček.

Další sraz milovníků škodovek proběhne příští víkend v Želivě na Pelhřimovsku.