Dny volna si prodlouží kvůli plánované výměně oken a zateplení školní budovy. „Abychom mohli s výměnou oken a zateplením školy začít co nejdříve, dostanou žáci pět dní ředitelského volna. Je to maximum, kolik mohu ze své pozice dát, takže tuto možnost využiji v maximální možné míře,“ řekla ředitelka školy Alena Vrbická.

Díky tomuto opatření vedení školy doufá, že se okna ve škole stihnou vyměnit během prázdnin. „Zateplení budovy se pak případně bude dát dodělat i během vyučování,“ doplnila ředitelka školy.

Výměna oken a zateplení školy je nutností. Stávající okna jsou totiž už ve velmi špatném stavu, a při větším větru jimi citelně táhne.

Úspora energie

„Od výměny si proto slibujeme také ušetření nákladů za vytápění,“ uvedla Vrbická.

Ve školní budově je většina oken starých. Část, směrem k Otínu, se jich vyměňovala pouze před třemi lety. Zateplení a výměna oken, které čeká školu letos o prázdninách, bude stát deset milionů korun.

„Městys ze svého rozpočtu zaplatí 55 procent této částky,“ řekl starosta Luk Viktor Wölfl. Zbytek pokryje dotace, kterou Luka na akci dostala. „Čekali jsme příspěvek sice větší, ale i za tyto peníze jsme rádi,“ doplnil Wölfl.

Základní školu v Lukách nad Jihlavou v současné době navštěvuje 249 žáků. Rozděleni jsou do celkem jedenácti tříd.