Těm nabídne čtyři barevně odlišné třídy se speciálními motivy v části určené ke spaní, vodní svět, vířivku nebo interaktivní dílnu. "Budova školy je navržena s téměř nulovou spotřebou energií při využití nejmodernějších technologií. Pro venkovní aktivity budou děti využívat velkou školní zahradu s množstvím herních prvků,“ řekl náměstek primátorky Petr Laštovička, který byl zodpovědný za realizaci této úspěšné investiční akce města

Specifická v krajském měřítku však bude školka zejména nočním provozem, fungovat bude i o víkendech a svátcích. Kapacitu sto dětí zaplní ze tří čtvrtin děti zaměstnanců firmy Bosch Diesel, kteří chodí do práce na směny. Firma totiž s městem na výstavbě spolupracovala a bude také přispívat na provoz.

Včerejší představení školky se těšilo početné účastni, kromě osobností z radnice v čele s primátorkou Karolínou Koubovou (Fórum Jihlava) se zúčastnili také zástupci firmy. Na programu bylo i sázení stromu nebo pěvecké vystoupení jihlavských dětí.

Náklady na výstavbu byly téměř devadesát milionů korun, provoz bude zajištovat Mateřská škola a Speciálně pedagogické centrum Jihlava pod vedení ředitelky Ljubici Váchové Novákové. "Slavnostní otevření školky, jejíž kapacita je zcela naplněna, se uskuteční 26. srpna v 11 hodin za účasti rodičů a dětí," dodal mluvčí radnice Jaroslav Šnajdr.