Na Jihlavsku o dotace požádalo celkem sedm škol. „ Z Batelova, Větrného Jeníkova, Hodic, Vyskytné nad Jihlavou, Velkého Beranova, Luk nad Jihlavou a z Dobronína,“ vyjmenovala tisková mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj ČR Veronika Vároši.

O největší dotaci, pět milionu korun, na Jihlavsku požádala vedení školy v Lukách nad Jihlavou a v Dobroníně. V Lukách nad Jihlavou se za peníze bude financovat sportoviště a v Dobroníně víceúčelové školní hřiště.

Dotace slouží na rekonstrukci, modernizaci a vybudování hřišť či rekonstrukci a modernizaci tělocvičen, kde se učí hodiny tělesné výchovy. Finanční příspěvek není udělován na vybavení těchto zařízení. „Mezi obcemi do tří tisíc obyvatel, pro něž byla výzva určena, byl enormní zájem. Převis požadovaných finančních prostředků činí více než 644 milionů korun. Pro žadatele je připraveno 100 milionů korun,“ informovala Vároši

Maximální výše dotace činí pět milionu korun. Dolní limit na jednu akci představuje 500 tisíc korun. Dotace je poskytována do výše 70 procent skutečně vynaložených nákladů.

„Obrovský zájem obcí o tuto výzvu nás utvrdil v přesvědčení, že naše strategie investovat do dětí a mladých lidí je správná a obce tyto dotace potřebují. Zároveň tím přispíváme k našemu dlouhodobému cíli, který vede k rozvíjení kvalitního života na venkově, aby nedocházelo k jeho vylidňování,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Za celý kraj Vysočina bylo posláno celkem 32 žádostí v hodnotě téměř 55 milionů korun.