Výraznou rekonstrukci za šestadvacet milionů totiž nebylo reálné stihnout za dva měsíce, do konce listopadu by tak měly žáci z prvního stupně najít azyl v jihlavské ZŠ Jungmannova, druhý stupeň bude jezdit do Brtnice.

„Ředitelka školy Jaroslava Němcová vše naplánovala do nejmenšího detailu. Šlo zejména o autobusovou dopravu, vůbec nebylo jednoduché zajistit stravu,“ vyjmenovala místostarostka Lucie Doležalová. „Všichni nám ale vycházeli vstříc,“ dodala s úsměvem.

Jan Javůrek (ve žlutém) bude v nové sezoně hrát za Třinec.
Fotbalová Vysočina hlásí tři odchody! Končí Mikuš, Javůrek a Čáp

Do rozsáhlého projektu se pustili i v kamenické škole, tam ho ale radnice rozdělila na dva roky. Letos přes prázdniny se pracovalo na rozvodech počítačové sítě, příští rok v dubnu se budova stane bezbariérovou díky novému výtahu. „Vydláždíme také plochu mezi tělocvičnou a budovou školy, u školy v přírodě chceme mít domek s nářadím,“ poodhalila starostka Eva Jelenová s tím, že stranou pozornosti nezůstane ani školní kuchyň. Vše pak musí být hotové do konce srpna 2021.

Velké práce se chystají také ve škole v Polné. Škola v Poděbradově ulici bude mít dalších pět učeben, radní zadali projektovou dokumentaci na nástavbu a přístavbu, vlastní stavební úpravy by mohly začít za dva roky.

Roušky? Situace se vyvíjí

Před pár dny hovořilo nejnovější vládní nařízení o povinnosti dětí nosit roušky na chodbách škol, zatímco ve třídách být nemusí. To se stalo terčem mnoha vtipů a situace se možná i v reakci na ně neustále vyvíjí.

Zřejmě dojde k nějaké změně,“ sdělil včera odpoledne ředitel ZŠ Zhoř Richard Března. Pozdější prohlášení ministra zdravotnictví mu dalo zapravdu – roušky budou povinné jen když se zhorší epidemiologická situace. „V malých školách mi připadají roušky jako zbytečnost, děti se potkají jindy,“ dodal Března. Dezinfekce a další opatření pak jsou dle jeho názoru v pořádku.