Rodiče děti přehlásili, protože měli obavy z přejíždění capartů z jedné budovy na druhou. Nejvíce žáků přešlo na ZŠ Seifertova a ZŠ T. G. Masaryka. „Přehlásil jsem dceru, která nastupuje do první třídy, hned po první schůzce, která s vedením města a školy byla. Nechtěl jsem ji vystavovat neustálému převážení z jednoho místa na druhé,“ uvedl Jan Kylberger.

A nebyl zdaleka sám. „Podle čísel, která jsme zjišťovali na začátku přípravného týdne, rodiče ze ZŠ E. Rošického odhlásili celkem 34 dětí z prvních tříd a 10 z druhých,“ doplnil vedoucí odboru školství jihlavského magistrátu Tomáš Koukal.

„Čísla se ale každým dnem mění. Je možné, že někteří rodiče přehlásí děti na poslední chvíli,“ dodal jedním dechem. „Od 3. září k nám ze ZŠ E. Rošického přechází 12 prvňáčků a dva druháčci. Uspokojili jsme všechny písemné žádosti, které rodiče podali,“ ujistila ředitelka ZŠ Seifertova Stanislava Prokešová.

Stejně se zachovalo také vedení ZŠ T. G. Mararyka. „Vyhověli jsme všem. Nastoupí k nám nově devět dětí do první třídy a jedno do druhé,“ řekl ředitel školy Petr Mouryc. „Kvůli tomu máme naplněnost jednotlivých tříd na hraně mezi 26 až 27 dětmi,“ doplnil.

Komfort méně dětí ve třídě oproti tomu ocení rodiče, kteří prváky a druháky na ZŠ E. Rošického nechali. „Nebudeme totiž upravovat počet tříd. I nadále budeme mít podle plánu tři první ročníky a tři druhé,“ vysvětlil zástupce ředitele ZŠ E. Rošického Petr Dvořák.