Po čase se oba rozhodli, že se vrátí do Čech a své zkušenosti i rakouské víno nabídnou nejen Jihlavanům. Mladí podnikatelé vymýšlejí stále nové věci a v budoucnu by si rádi splnili svůj velký sen. Mít svoji vlastní vinici a víno, nejlépe vypěstované přímo na Vysočině.

„Děda má v Brně malou vinici muškátu moravského, tudíž jsem mu už odmala s vínem pomáhal. Když chtěl mít jinou odrůdu, jezdili jsme pro hrozny do Hustopečí, kde měl děda spoustu známých. Sesbírali jsme hrozny, a následně už z nich dělali vlastní víno. Pomáhal jsem dědovi při různých pracích na vinohradu i ve sklepě. Pokaždé jsme si sedli do sklípku a hodnotili jednotlivé ročníky vín, jak se postupem času vyvíjí jeho charakter a vůně," začíná své vyprávění Jakub Král.

Všechny své zkušenosti zúročil, když se po sedmi letech v kanceláři rozhodl pro změnu a odešel do Rakouska k vinařství Weingut Rabl, jenž sídlí v městečku Langenlois. Přidal se k němu také Ondřej Zelený. Nejprve se zdálo, že je to práce snů. V přírodě, mezi lidmi, v cizině, kde se dá naučit jazyk, všude samé dobré víno. Jenže pak přišla i těžká dřina. V době sklizně to znamenalo i celodenní šichtu na vinici nebo ve sklepě. A to nebylo zrovna pro každého. Kluky z Čech to neodradilo a svou práci zvládali dělat dobře. To všechno jim dalo mnoho zkušeností a známostí, ze kterých mohou dodnes těžit.

Rybník v Černíči.
Rybník v Černíči se opět zalíbil ptákům

„Majitel o mně věděl, že s vinařstvím mám co do činění. Začal nás více zapracovávat do práce s vínem ve sklepě. Se sklepmistrem a Ondrou jsme absolvovali ochutnávky mladých vín. Naučili jsme se, jak k nim následně přistupovat a co bychom mohli zlepšit. Ondřej byl vínem takzvaně do té doby nepolíben, ale když jsme spolu byli ve vinařství Rabl, tak ho to velmi nadchlo a neustále jsme se o víně bavili," líčí práci v Rakousku Král.

Ondřej Zelený byl tak nadšený, že si nakonec udělal sommeliérský kurz. „Představa, že se někdy ocitnu mezi tolika vinaři a získám mezi nimi tolik přátel, byla pro mne nepředstavitelná. A to, že dnes přednáším před mnoha lidmi při velkých ochutnávkách, byla pro mne kdysi hodně nekomfortní zóna. Ale přesně to, že vystoupíte ze svého stínu vás posune v životě dál," dodává k tomu Ondřej Zelený

A to byl pro oba velký impuls začít v Česku s rakouským vínem z oblasti Kremstal, Kamptal a Wachau, speciálně s tamními rieslingy a grüner veltliner. Vedle prodeje začali oba mladí muži pořádat spousty netradičních ochutnávek na zajímavých a nestandardních místech a lidé si z nich odnášejí hromadu zážitků. Zároveň se s nimi můžete vydat i na různé výlety po rakouských vinicích a ochutnat nejen víno, ale i místní kuchyni.

„Oblast, odkud máme víno, dává jen určité druhy. Typické víno kolem oblasti Kremže je suché a minerální s ovocným buketem. Někomu, kdo je zvyklý na sladší, tohle nemusí vyhovovat. Ale ti, co jim zachutná, se rádi vracejí," vysvětluje Jakub Král.

Oba mladí muži by si rádi splnili jeden velký sen. Rádi by si založili vlastní vinici a z ní vyprodukovali vlastní víno. „A bylo by to o to lepší, kdybychom udělali víno na Vysočině, což je ale hodně tvrdý

oříšek. Nicméně sny jsou od toho, aby se jednou splnily. A my jim jdeme naproti," popisuje další plány Jakub Král.

Pokud by někdo chtěl vykročit do neznáma, jako to udělali Jakub Král a Ondřej Zelený, je to prý celkem jednoduché, přestože se to může zdát složité. „Pokud člověk chce sám, tak může všechno změnit. Ale musí chtít. Společně s Ondřejem jsme se vydali vstříc novým možnostem v jiné zemi, než je Česká republika. Začátky nebyly vůbec jednoduché, ale o to pak máte větší radost, když vám to vyjde. Snažíme se věci měnit a ne čekat, až je někdo změní," uzavírá Král.