Pět osob při nich bylo lehce zraněno. „Nehody jsme ráno šetřili napříč celým krajem, i když nejhorší situace byla na Třebíčsku, kde se během rána stalo osm nehod,“ sdělila Čírtková.

ZACHYTILI JSTE SNĚHOVOU NADÍLKU? PODĚLTE SE O VAŠI FOTOGRAFII NEBO VIDEO!

Snímek nebo krátké video posílejte na e-mail webeditori.vys@vlmedia.cz. Zaslané příspěvky zařadíme do galerie. Ukažte, jak to u vás vypadá!

Řidiči na Třebíčsku museli kvůli častým nehodám měnit trasy. „Překvapilo mě, že paradoxně největší problém bylo projet Třebíč. Kvůli ranní nehodě u Vladislavi to stálo až do poloviny Třebíče. Takže jsem musela změnit trasu, abych vůbec dojela tam, kam potřebuji,“ popsala svou ranní cestu Marie Chytková z Myslibořic.

Cestářům stav silnic za vinu nedává. „Sice jsem po cestě žádné nepotkala, ale chápu, že v tomhle počasí, když to projedou, tak to za chvilku není vidět,“ podotkla Marie Chytková.

Radar na kraji Jihlavy.
Měření rychlosti v Hosovském kopci může začít do Vánoc

Problémy se sjízdností měli řidiči na všech sinicích prvních tříd. „Ráno se tvořily kolony na silnici I/38 mezi Hladovem a Stonařovem na Jihlavsku, kde zejména ve stoupání nemohly vyjet kamiony. Proto se tvořily vzhledem k silnému provozu na této silnici kolony,“ zdůraznila policejní mluvčí.

Kamiony v Náměšti

Komplikace byly i na silnici I/23 u Náměště nad Oslavou ve směru na Brno. „I tam měly kamiony problémy s vyjetím. Problémy vyjet měli řidiči kamionů také na Jihlavsku v „kosteleckém“ kopci,“ vyjádřila se Čírtková s tím, že řidiči by měli věnovat jízdě zvýšenou opatrnost.

Parkoviště bude vyrábět elektřinu.
Vítejte v budoucnosti. U dukovanské elektrárny bude vyrábět elektřinu parkoviště

S apelem na opatrnou jízdu se přidalo i ředitelství silnic a dálnic. „Ačkoliv jsou silnice ošetřeny solí, varujeme v některých úsecích před námrazou a tvorbou ledu. Pozor si dejte na I/38 u obce Kámen a Štoky, I/23 u Dolních Dvorců a Stěměch, na D1 v kilometrech 130 až 145,“ upozornilo ředitelství silnic a dálnic na svém twitterovém účtu.

Špatně sjízdné silnice na Vysočině budou zřejmě po celý den. Alespoň podle předpovědi meteorologů, kteří avizují v celém kraji tvorbu sněhové pokrývky. „Většinou tři až deset centimetrů, lokálně až patnáct centimetrů. Nejvíc na jihovýchodě kraje. Místy, hlavně ve vyšších polohách se budou tvořit sněhové jazyky,“ upozornil Mojmír Martan z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.