V pátek začne do České republiky proudit studený vzduch od severu. „Zejména západní a severozápadní polovina Čech by si mohla od vyšších poloh a na horách užít zasněženého pátečního rána a dopoledne,“ uvedli meteorologové s tím, že páteční ranní i nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí od dvou do šesti stupňů Celsia.

K většímu ochlazování dojde na Vysočině v pátek odpoledne a večer. To se teploty v kraji budou podle předpovědí pohybovat těsně nad bodem mrazu. Vzhledem k tomu, že meteorologové předpovídají déšť, mohou lidé čekat sněhovou pokrývku, a to i v nejnižších polohách. „Srážky budou přecházet ve sněhové postupně i nížinách, ale to patrně až později během dne,“ potvrdili odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu.

Zoo Jihlava momentálně jako jediná v České republice chová babirusy sulaweské. Tito vzácní "prasojeleni" patří mezi klenoty zahrady.
Jako jediná v Česku: jihlavská zoo chová unikátního prasojelena, podívejte se

V sobotu bude ochlazení ještě větší, to se teploty mají podle předpovědí pohybovat pod nulou. „Šance na sněhové vločky je i v nejnižších polohách. Tento stav bude trvat do neděle,“ předpověděli meteorologové.

Zájemci mohou předpověď sledovat například na interaktivní mapě Českého hydrometeorologického ústavu.