Prezentovala se společně se skutečnou Pragou V3S, kterou vlastní třeštičtí dobrovolní hasiči, na jedenáctém ročníku velkého srazu a výstavy historických vozidel, kterou pořádal Autoklub České republiky. Při příležitosti srazu totiž oslavila 110. výročí založení automobilka Praga a zároveň 120. výročí automobilka Tatra.

„Na podzim minulého roku se do Třeštice přijel podívat na dřevěnou sochu vejtřasky Emil Příhoda, majitel sbírky automobilů značky Praga. Při této příležitosti vyslovil přání, abychom dorazili 20. května 2017 do Prahy na oslavy 110. výročí založení automobilky Praga, a to jak s dřevěnou, tak i se skutečnou Pragou V3S,“ vysvětlil starosta Třeštice Martin Kodys, jak se jejich vozidla dostala na výstavu do Prahy.

Před budovou autoklubu v Opletalově ulici v Praze se sešlo více jak 175 vystavovatelů, a to včetně dřevěné sochy vejtřasky autora Radima Poledny. Dřevěná socha byla do Prahy dopravena hasičským dopravním automobilem Praga V3S.

Ilustrační foto
Naboural plot a plynový rozvaděč. Řídil totiž opilý

„Po předání ocenění vystavovatelům jsme byli panem Příhodou spolu i s dalšími majiteli vozů značky Praga pozváni do dnes již nefunkčního výrobního areálu v pražských Vysočanech, po kterém jsme byly provedeni. Zde má v blízké době po jeho rekonstrukci vzniknout nové muzeum vozů Praga, kde bude umístěna právě sbírka pana Příhody,“ dodal Kodys.