Hlavní aktér útoku nespokojených fanoušků na rozhodčího Reného Trombíka tak nakonec od jihlavského soudu odešel se zpřísněným trestem.

„Je zřejmé, že jsem se ničeho nedopustil. Ať si znovu prohlídnou ty záznamy. Pokud by se mohly zveřejnit, byl bych jenom rád,“ řekl po rozsudku nespokojený Kuřítko, který se proti rozhodnutí okamžitě odvolal a kterému vadí, že v hledáčku policie uvízl sám.

„Když se odvolal, znamená to pro nás, že na hokejové zápasy může zatím chodit i nadále,“ komentoval výsledek soudního líčení marketingový manažer HC Dukla Dušan Pařil.

Kuřítko se tak může v hledišti Horáckého zimní stadionu objevit už při čtvrtečním duelu prvoligového play off mezi Jihlavou a Olomoucí.

Usvědčil jej videozáznam

Soudce Chalupa konstatoval, že se snaží zcela účelově vyhnout trestní odpovědnosti. „Obžalovaný byl jednoznačně hlavním aktérem incidentu. Napadení rozhodčího obžalovaným je z důkazních materiálů naprosto zřejmé. Jeho vina byla prokázána především pořízeným videozáznamem,“ vysvětlil soudce.

Napadený rozhodčí ale na Kuřítka jednoznačně neukázal. „Šel jsem do šatny, ochranka neudržela nápor fanoušků. Nevím, kým jsem byl napaden, to si vážně nepamatuji,“ uvedl Trombík.

K incidentu došlo v únoru 2009 na Horáckém zimním stadionu při třetím utkání čtvrtfinále play off první ligy mezi domácí Duklou a Chomutovem. Jihlavští fanoušci totiž neunesli některé verdikty rozhodčích.

Po zápase pak čelili fyzickému napadení skupinky fanoušků při odchodu z ledu.

„Doprovázel jsem rozhodčí do kabin, když se proti Trombíkovi rozeběhl obžalovaný s jasným účelem ho napadnout. Začal ho bít, bránil jsem ho. Spadli jsme na zem…,“ vypověděl u soudního řízení člen ochranky Karel Kučera.

Ani svědek Miroslav Brož obviněnému „nepomohl“. „Nejdříve jsem chtěl sudímu pomoci, pak jsem šel raději pryč za kamarády. Co chci ale říct na závěr, David po mně chtěl následně peníze s tím, že vše vezme na sebe. Nepochopil jsem ho, setkali jsme se na benzince na Znojemské. Předtím dal vše do tisku, já vypadal jak iniciátor,“ sdělil Brož.

Ačkoli Kuřítko poukazoval na rozpor ve výpovědích svědků s pořízenými úředními záznamy bezprostředně po hokejovém utkání, soud tuto věc v potaz nevzal. Kuřítkův případ je prvním, kdy byl u nás fanoušek odsouzený za útok na rozhodčího.