Mezi obžalovanými figurují i bývalí členové zrušené Dělnické strany a Národního odporu pocházející z Vysočiny. Jde o Milana Hrocha, Richarda Langa, Martina Václavka a Daniela Zavadila. Poslední dva jmenovaní měli svolat pochod Dělnické strany 6. ledna 2009 v Jihlavě. Akci úřady zarazily hned na jejím počátku. Pražský soud řešil kromě pochodu i další případy propagace neonacismu. V září padl v pořadí již třetí verdikt. Soud uznal obžalované vinnými a potrestal je podmínkami.

Lang dostal roční podmínku, Hroch, Václavek a Zavadil odešli s devíti měsíci s podmíněným odkladem na jeden rok. Tentýž trest dostali další dva obžalovaní, Petr Fryč a Filip Vávra. Nejpřísnější podmínku dostala Michaela Dupová. Případ Patrika Vondráka soud vyloučil k samostatnému projednání. „Obžalovaní byli odsouzeni za trestný čin podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. Kromě trestů jim soud uložil i propadnutí věci,“ konstatovala mluvčí pražského soudu Pavla Hájková.

Luboš Bláha již největší škody napravil, zbývá dát do pořádku uštípnutý roh náhrobku a opravit poškozený rámeček u fotky maminky.
Přišla bouře a městský strom spadl na hrob v Jihlavě. Oprava zůstala na majiteli

Rozsudek není ani tentokrát pravomocný. Lang a Zavadil se na místě odvolali, ostatní obžalovaní si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.

Kromě jihlavského pochodu se obžaloba týká toho, že bývalý předseda pražské organizace rozpuštěné Dělnické strany Vondrák, a dále Dupová, Lang, Fryč a Vávra údajně 4. prosince 2008 večer v centru Prahy vylepovali propagační materiály neonacistického Národního odporu. Vondrák a Dupová jsou obvinění i z účasti na organizování jihlavského pochodu.

Škola v době koronaviru,  ilustrační foto
Karanténu od září zažila skoro stovka škol na Vysočině, čísla porostou

Dupová se pak měla podílet také na vytvoření a zprovoznění webu Resistance Women Unity (RWU), což je podle policie ženská odnož Národního odporu. Vedle toho je podezřelá z organizace a pořádání koncertu takzvané white power music, který se odehrál v únoru 2009 v Srbech na Kladensku.

Skupinu extremistů policie pozatýkala v lednu 2010. Kauzu řešily již tři trestní senáty. Padly i osvobozující rozsudky. Do kazy zasáhl i Nejvyšší soud, který nařídil nové projednání. Obžalovaní od začátku svou vinu odmítají.