SUPERCELA V JIHLAVĚ. Supercelární bouře přešla v neděli 19. května kolem deváté večer přes Jihlavu. V městské části Popice se kroupy vyřádily na zahrádce rodinného domu. Nebe se před bouřkou zbarvilo do růžové. Ojedinělý úkaz přitáhl pozornost lidí. Dle informací od meteorologů se na Vysočině potkaly pravostáčivá a levostáčivá supercela.

STŘÍBRNÝ DŮM. Ze zchátralého domu v centru krajského města se stala perla. Po necelých třech letech oprav se otevřel Stříbrný dům na adrese Masarykovo náměstí 21. Dům má symbolizovat kulturní a architektonické dědictví Jihlavy. Specialitou budovy je výtah s prosklenou stěnou, která ukazuje původní podobu. V domě zůstává čajovna, nově tam bude působit také Brána Jihlavy. Centrum dokumentárního filmu tam vytvoří archiv, dále tam bude i architektonická badatelna. Podívejte se s námi dovnitř.

CO MŮŽE ZA PÁD LETADLA. Nešťastná událost z kraje minulého týdne měla nečekané pokračování. Deníku se podařilo zjistit, že pilot se svým dvoumístným letadlem Skyleader 600, které havarovalo v Lukách nad Jihlavou, uletěl pouhých šest kilometrů. Co se přesně stalo vyšetřují odborníci, nicméně pilot měl letadlo staré půl roku a zrovna letěl ze servisní prohlídky.

Trosky zříceného letadla u Luka nad Jihlavou.Trosky zříceného letadla u Luka nad Jihlavou.Zdroj: se souhlasem Policie ČR

STŘELBA V CITYPARKU. JEN JAKO. O půlnoci z úterý na středu bylo u obchodního centra Citypark v Jihlavě rušno. Dva ozbrojení muži tam vnikli dovnitř a drželi rukojmí. Taktické cvičení Aktivní střelec, do kterého se zapojily všechny složky integrovaného záchranného systému, mělo prověřit spolupráci policie, hasičů a zdravotníků v případě vážné krizové situace.

Zdroj: Deník/Martin Singr

OPRAVY SILNIC. S příchodem léta se dali do práce dělníci na silnicích všech tříd. Ani letos se nevyhnuli frekventované silnici I/38 mezi Havlíčkovým Brodem, Jihlavou a Znojmem. Práce se také zaměří na úsek mezi Jihlavským tunelem a novou okružní křižovatkou V Ráji. Dopravu mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem zase ovlivní stavba okružní křižovatky. Kde ještě pokračují práce?

KDYŽ NEJDOU SEMAFORY NA RUŠNÉ KŘIŽOVATCE. V úterý dopoledne nešly semafory, dopravu tam řídily policistky. Řidiči i chodci občas nevěděli, co mají dělat. Náš redaktor Martin Singr byl u toho a natočil zajímavé situace. Podívejte se.

Zdroj: Deník/Martin Singr