MAGICKÁ ZAHRADA. Jen kousek od rušné telčské ulice se skrývá opravdový skvost. Magické místo, kde čas plyne úplně jinak. Oáza klidu vznikla v letech 2015 až 2017 a má název Návrat domů. Je dílem Marie Gregorové z Třeštice.

Zdroj: Deník/Zuzana Musilová

Otevřeno o víkendu otevřených zahrad:
Sobota 8. června 2024: 10.00 – 11.30, 12.30 – 16.00
Neděle 9. června 2024: 10.00 – 11.30, 12.30 – 16.00
Adresa: Komenského 251, Telč

MODRÉ ZÓNY. Parkování v Jihlavě je tématem řidičů číslo jedna. Od prvního května přibyly nové modré zóny. Redaktor Martin Singr proto přinesl přehledně odpovědi na nejčastější otázky. Kde na ně v současné době řidiči narazí, kam se budou rozšiřovat.

Zdroj: Deník/Martin Singr

VESNICE ROKU. Kdo se chce stát Vesnicí Vysočiny? V kraji se do soutěže Vesnice roku přihlásilo patnáct obcí. Z Jihlavska dvě, která mají se soutěží z minulosti bohaté zkušenosti. Konkrétně jde o obec Smrčná a o Hodice. Před dvěma lety se z krajského vítězství radovala Třeštice.

Zdroj: Hana Tušerová

Přihlášené obce z Vysočiny v roce 2024:

JIHLAVSKO: Hodice, Smrčná
PELHŘIMOVSKO: Veselá
HAVLÍČKOBRODSKO: Vepříkov, Vilémovice
TŘEBÍČSKO: Březník, Heraltice, Lipník, Okříšky, Přibyslavice
ŽĎÁRSKO: Bory, Křídla, Oslavice, Radňovice, Sazomín

DESET LET UNIKAL. Muž z Vysočiny se deset let vyhýbal trestu, měl nastoupit do vězení, ale to neučinil. Proto se dostal do databáze hledaných osob. V minulých týdnech ho kriminalisté vypátrali v Praze na nádraží v Libni. Normálně cestoval za prací. VÍCE ZDE.

Na vytížené křižovatce u Cityparku zatím jezdí dvanácti směry auta. Za pár let budou mít stejnou možnost i trolejbusy.
Celosvětový unikát. Trolejbusy u Cityparku v Jihlavě budou jezdit dvanácti směry

UZAVÍRKA TUNELU. Jihlavský tunel se řidičům příští víkend zavře, bude se tu konat plánovaná údržba. Uzavírka začne v sobotu 11. května v osm hodin ráno, trvat bude maximálně do neděle do dvou hodin odpoledne. Objízdné trasy budou značené a povedou ulicemi Vrchlického, U Cvičiště, Žižkova a zpět.

Zdroj: Martin Singr

MÁJOVKA V LUKÁCH. Oblíbená česká zpěvačka Anna K. zavítala na prvního máje do Luk nad Jihlavou, kde se konala májová slavnost. Zpěvačka zazpívala největší hity i nejnovější kousky. Zhruba hodinový koncert si užívala nejen ona s kapelou, tak i přihlížející. Menší problémy však dělal silný vítr.

Zdroj: Deník/Martin Singr