V Kamenici se pustili do zásadních úprav, kterých se fotbalové hřiště čtyřicet předchozích let nedočkalo. „Teď to vypadá jako pole, hrát se bude až příští rok,“ informovala starostka Eva Jelenová (NK).

Vedle fotbalistů využívá hřiště Na Líchách i široká veřejnost, konají se tam totiž různé kulturní akce. Práce vyjdou zhruba na dva miliony, shodně stotisícovou dotaci dostal městys i fotbalisté z SK Kamenice 1933.

V Třešti pak budují novou tribunu pro stovku sedících návštěvníků. Akci za tři čtvrtě milionu podpořila i obec a slavnostní otevření bylo naplánováno na poslední červnový víkend. Všechno ale bude jinak. „Oslavy sto let od první zmínky o fotbalu v Třešti se přesouvá z letošního na příští rok, ale tribuna by měla stát ještě letos na podzim,“ prozradil starosta Vladislav Hynk (KDU-ČSL).

Rekonstrukci a modernizaci celého areálu plánovali i v Brtnici. „Hřiště vzniklo na navážce, není kvalitní. Pořád se propadá a fotbalisté by si zasloužili mnohem lepší podmínky,“ řekla koncem loňského roku starostka Miroslava Švaříčková (ODS).

I když město přislíbilo podporu, sokol nedosáhl na státní dotaci a bez ní nemělo smysl se do velkých úprav pouštět. Za podstatně menší sumu se udělalo alespoň malé hřiště.

A pracuje se i v Jihlavě, ve sportovním areálu Na Stoupách proběhla modernizace závlahového systému. Dle magistrátu by mělo ještě letos dojít i na opravu atletické dráhy okolo hřiště.