„Těšit se můžete na ukázky dovednosti řidičů nákladních vozidel, jezdících v terénu a rozdělených do několika kategorií. V závodech uvidíte speciálně upravené vozy různých značek. Závodníci mají vždy za úkol projet vyznačenou sekci bez dotyku označených branek a navíc v daném časovém rozhraní. Často jsou závodní vozy opravdu na hraně a ne zřídka dochází k jejich převrácení. To je také jedním z důvodů proč být u toho, byť jako divák," pozval na akci organizátor Karel Fiala.

V sobotu budou souteže probíhat mezi desátou a devatenáctou hodinou, v neděli to bude mezi devátou a šestnáctou hodinou. Dospělí za vstupenku zaplatí dvě stovky, děti platí padesát korun.

Truck trial je sport, který je o jezdeckém umění a o tom jak překonat zdánlivě nepřekonatelné. Na všech závodech jezdci projíždějí abnormálně těžký terén, někdy i uměle vytvořený. Nejde jen o to zdolat prudký svah, ale i o to umět se v tomto terénu orientovat a projet stanovenou sekci a umístěné branky.

„A to mnohdy i za cenu, že nevíte, zda zákony o zemské přitažlivosti budou platit, nebo jej posunete o něco dál. Pokud to nevyjde, poperete se s těmito zákony příště znovu. Truck trial je sportem pro opravdu silné jedince, nic pro slabé nátury," dodal k tomu Fiala.