Opoziční Martin Kukla připomněl, že na výstavbu bylo v roce 2019 vyčleněno 125 milionů a vyjmenoval několik projektů, kde došlo k posunu zahájení realizace. Byl to například parkovací dům u třebíčské a jihlavské nemocnice nebo hala ve Žďáru nad Sázavou.

„Není důvodem zpožďování ostatních projektů, že stavíme kancelářskou budovu,“ ohradil se ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec s tím, že nový název je budova E+F.

Zároveň Kadlec vysvětlil, že z alokované částky bylo letos vyčerpáno sto milionů a pětadvacet jich zůstává. Dále také sdělil zastupitelům, že jsou dělníci o dva měsíce v předstihu oproti harmonogramu, který počítá s dokončením v září 2022, a není důvod je brzdit. Zastupitelé následně převod celkem osmdesáti milionů schválili.

Slavnostní gratulace legendě Dukly Stanislavu Neveselému.
Dukla dodatečně pogratulovala legendárnímu kouči Neveselému k jeho jubileu

Nová budova v těsné blízkosti současného krajského úřadu má vyjít na 437 milionů korun. Nabídne zhruba dvě stě padesát míst pro úředníky i nové parkovací prostory. Hejtmanství má aktuálně téměř pět set zaměstnanců, o stovku více než před patnácti lety. Do nové budovy se budou stěhovat úředníci, kteří jsou nyní v odloučených pracovištích krajského úřadu po městě. Jde například o odbor školství, mládeže a sportu nebo odbor regionálního rozvoje.