V Polné zůstává vše při starém. Tak by se dal popsat průběh pondělního zastupitelstva města. Do čela Polné byl už popáté zvolen Jindřich Skočdopole. Jedinou viditelnou změnou je nástup nového místostarosty a zvolení dvou zástupců opozice do sedmičlenné rady města.

„Stal jsem se starostou popáté v řadě s mnohem menší podporou zastupitelů, ale s podporou 52 procent voličů, kteří přišli k volbám," řekl po svém zvolení Jindřich Skočdopole (Nezávislí pro Polnou).

Toho nakonec volilo 13 ze 21 polenských zastupitelů. Vedle starostova hnutí Nezávislí pro Polnou jej volili také zástupci ČSSD, KSČM, KDU-ČSL a ODS. Ruku pro páté repete Jindřicha Skočdopoleho naopak nezvedli zastupitelé ze sdružení Polná Dobrá adresa a Společně pro Polnou.

Tajná volba neprošla

Před hlasováním o personálních otázkách se obě opoziční hnutí snažila prosadit neveřejné hlasování o novém starostovi. „Navrhuji tajné hlasování. Jsme přesvědčeni, že o personálních věcech by se mělo hlasovat tajně," navrhoval Roman Vařejčka ze sdružení Společně pro Polnou. Zástupci hnutí Nezávislí pro Polnou naopak navrhovali hlasování veřejné. To se nakonec nejtěsnější poměrem 11 hlasů pro podařilo prosadit.

V dalším hlasování byl zvolen místostarostou Luboš Kousal, rovněž z hnutí Nezávislí pro Polnou. Opozice toto místo odmítla. Členy rady byli zvoleni po jednom zástupci ČSSD, lidovců, Dobré adresy a sdružení Společně pro Polnou. V radě zasedne pět zastupitelů podporujících starostu a dva představitelé opozice. Mimo radu zůstávají dva komunisté a jeden zástupce ODS.

Polenští zastupitelé v pondělí museli vybrat také nového zástupce do vodárenského spolku SVAK. Nakonec se reprezentantem města ve SVAKu stane starosta Jindřich Skočdopole. „Je to danajský dar stát se zástupcem města ve SVAKu," řekl po zvolení.

Právě otázka členství ve vodárenském svazku rozděluje místní zastupitelstvo. Starosta slíbil, že se bude snažit situaci okolo vodárenství změnit. Pokud se to nepodaří, hodlá do 30. června 2015 předložit návrh na řešení vztahu SVAKu a města.