Jak se vám žije v Dvorcích na Jihlavsku?
Nám se žije velmi dobře. Nebo spíše se nám žilo, dokud jsme neměli problém s objízdnými trasami. Opravuje se most mezi Jihlavou a Pelhřimovem a ani Cejlí neprojedeme. Sousední vesnici, kam vozí rodiče děti do školky, máme téměř na dohled, ale cesta tam měří šestnáct kilometrů. Zkoušeli jsme tento stav zvrátit, ale nepodařilo se, obě stavby nedávno začaly. Teď nám nezbývá než čekat a doufat, že dělníci práce urychlí a cesta přes Cejli bude otevřená co nejdříve.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkJste starostou druhé volební období. Co se za tu dobu povedlo, na co jste hrdý?
Obec se snažíme udržovat v dobrém stavu a stále zde něco vylepšovat. Opravili jsme kulturní dům, obecní úřad, koupili jsme traktůrek, který nám pomáhá udržovat lesy a pořádek na vesnici.

Na čem nyní pracujete, je nějaký větší projekt?
Máme rozpracovanou rekonstrukci vodovodu, ten je staršího data. Máme tu tři řády a rádi bychom vyměnili hlavní uzávěry u rodinných domů. Letos uděláme jednu větev, začneme, až se zlepší počasí. Také se snažíme opravit prodejnu. Dřívější vlastník budovy již nechtěl prodejnu dále provozovat,kvůli malým ziskům, je tu málo lidí. Obec tedy budovu odkoupila. Uvidíme, jestli bude mít zájem jí někdo provozovat. Pokud se nikdo nenajde, bude to budova sloužící obci.

Co se týká společenského života, fungují tu nějaké spolky?
Spolky nemáme, ale dokud nebyl covid, konalo se zde mnoho kulturních akcí. Každoročně jsme tu měli v únoru masopust, ten býval opravdu na dobré úrovni, potom pálení čarodějnic, pouť, rozloučení s prázdninami a končilo to rozsvícením vánočního stromečku. Děláme tu pravidelně schůzky se seniory… Bohužel, v době covidu se nedá nic dělat, společenský život tu, ostatně jako všude ve vesnicích, skomírá.

DVORCE
- počet obyvatel: cca 200
- první zmínka :1360
- tip na výlet: Z Dvorců na Čeřínek
K výletu na vrch Čeřínek je to z Dvorců zhruba pět kilometrů. Lze jít po silnici směrem na obec Cejle a nad ní je možné se připojit na zelenou turistickou trasu. Ta návštěvníky dovede přímo na vrch Čeřínek, který se nachází ve výšce 761 metrů nad mořem. Čeřínek je vyhledávaným rekreačním územím s lyžařským areálem. Kolem Čeřínku se nachází přírodní park a je možné se zde napojit na naučnou stezku, která vede do Dolní Cerekve.