Lidé se mohli během podzimních prázdnin a o tomto víkendu podívat, jak se na včelí farmě v Kostelní Myslové vyrábí med, a placičky ochutnat. Medovou dobrotu, která nese název svojí kuchařky, však paradoxně Eliška Nosková nejí. Zkrátka se jí už přejedla. „Člověku to už přerůstá přes hlavu. Recepty znám poslepu a ingredience sypu do mísy od oka. Už to ani neochutnávám," řekla s úsměvem Eliška Nosková. Placičky, které jsou rodinným receptem, letos dokonce získaly titul regionální produkt.

Kdo Včelí farmu Nosek nestihl navštívit, nemusí zoufat a do medového ráje může zavítat v jiný termín. Včelí farma totiž patří do tří set padesáti zajímavých míst z celé republiky, která jsou zapojena do projektu Prázdniny na venkově. Manažerkou projektu a zároveň majitelkou včelí farmy v Kostelní Myslové je Zdenka Nosková.  „Každému, kdo na venkově podniká a žije, a je ochotný svůj provoz otevřít pro turisty, je tento projekt otevřený. Farmáři mají často strach, že se jim bude po provozu neustále někdo courat, ale tak to není. Sami si mohou říci, kdy chtějí mít pro veřejnost otevřeno," ujistila Zdenka Nosková.

Prohlídka na její farmě trvá přibližně hodinu. Lidé se zde dozvědí, co všechno se musí stát, než si člověk koupí med ve sklenici. „Pořád jsme přemýšleli, jak lidem představit pro nás obyčejné věci tak, aby je zajímaly. Chtěla jsem je například brát přímo k úlům, ale zjistili jsme, že o to lidé nemají zájem. Stojí hrůzou strnulí u úlu a nevnímají, co jim říkáte," usmála se Zdenka Nosková s tím, že největším zážitkem se pro lidi nakonec stal okamžik, kdy si mohou do sklenice med vlastnoručně natočit.
Více informací o projektu Prázdniny na venkově zájemci naleznou na internetových stránkách www.prazdninynavenkove.cz