Dodavatelská firma na místě nyní dodělává poslední drobnosti. „Uklízíme a z jedné strany budovy se dokončuje obklad,“ řekl Martin Hart ze společnosti Koma Modula Construction.

Dokončovací práce probíhají i v okolí nové montované školky. V nejbližších dnech by se pak do budovy měl začít stěhovat nábytek. „Nic by nemělo bránit tomu, aby stavba byla do prvního září hotová,“ doplnil Martin Hart. Lidem bydlícím v okolí se nová školka líbí. „Díky omítce a obkladu vypadá jako každá jiná. Nikdo by nepoznal, že je udělaná z dílů a v případě potřeby se dá jednoduše rozložit a převézt na jiné místo, případně ji upravit či předělat na něco jiného,“ myslí si obyvatel sídliště Jiří Svoboda, který výstavbu sledoval od úplného začátku.

„Chodil jsem se sem dívat při procházkách s dětmi. Nejvíc se mi líbilo, jak rychle stavba pokračuje. Celé jedno patro měli postavené za jediný den,“ doplnil mladý muž.

Výstavba začala na místě v květnu. Náklady na její realizaci se celkem vyšplhaly na necelých 20 milionů korun. Jihlava na akci dostala dotaci ve výši 92,5 procent z evropských fondů. Přes prázdniny stavební práce probíhaly, nebo ještě probíhají i v dalších mateřských školkách v Jihlavě i okolí. Příkladem je třeba mateřská školka Březinova 113.