Stavební práce si pochopitelně vyžádají dopravní omezení. V první etapě stavby se dotknou provozu ve směru k City Parku. Už před křižovatkou s Žižkovou ulicí dojde ke změně řazení jízdních pruhů – pravý bude určen pouze pro odbočující vozidla. Za křižovatkou se pak bude zhruba sto padesát metrů jezdit pouze jedním pruhem.

Po měsíci se dělníci přesunou na druhou stranu vozovky. V druhé polovině dubna tak dojde k dočasnému omezení dopravy zhruba tři sta metrů za křižovatkou ze směru od City Parku. Provoz směrem k autobusovému nádraží bude sveden do jednoho jízdního pruhu, po sto metrech, krátce před semaforem, pak bude zase možné využít oba souběžné jízdní pruhy. „Dopravní omezení budou po celou dobu stavby vždy jen v jednom směru jízdy,“ uvedla Jitka Svatošová, mluvčí Krajského úřadu Kraje Vysočina, který je investorem výstavby.

Nové zastávky pro autobusy regionální i městské dopravy by zvýšit komfort pro cetující zkrácením docházkových vzdáleností do centra města. Díky délce osmadvacet metrů se do zastávkového zálivu vejdou dva autobusy najednou. Až budou zastávky dokončeny, dojde k úpravě synchronizace světelných signalizací na nedávno instalovaném semaforu v odbočovacím pruhu z Žižkovy do Hradební ulice s dalšími semafory na této křižovatce.