14:12 K odjezdu je připraven i vlak na Brno. Ve vagonu sedělo šest lidí. Končí i stávka strojvůdců.

14:10 Lékaři došli na Masarykovo náměstí, kde se pozdravili a ukončili dnešní demonstraci.

14:06 Doktoři prošli Benešovou ulicí v Jihlavě a jsou na Masarykově náměstí.

14:04 Za deset minut by se měly rozjet vlaky. Jeden čeká se zpožděním 45 minut na odjezd z hlavního nádraží v Jihlavě.

14:02 Až do redakce Deníku v Palackého ulici je už slyšet pískot zdravotníků. Jsou v centru Jihlavy. Odhadem demonstrovala asi stovka lidí.

13:55 Hejtman kraje Vysočina převzal dopis od zdravotníků. Slíbil, že jej nechá nakopírovat a rozdá krajským zastupitelům.

13:50 Zdravotníci se přesunují od krajského úřadu směrem do centra Jihlavy.

13:43 Na nádraží čeká na zpožděný vlak na Brno asi 15 lidí, většina si čte. Někteří posedávají v nádražní restauraci, která nestávkuje. Nestávkuje ani bufet mezi nástupišti.

13:34 Rychlík 665 z Plzně do Brna s příjezdem v 16:37 do Brna přes Jihlavu dnes nepojede. Byl podle informací Českých drah odřeknut v úseku Veselí nad Lužnicí - Brno hlavní nádraží.

13:30 České dráhy se vyjádřily k jednání vlastních strojvedoucích, kteří ve 13 hodin zastavili některé vlaky v ČR. "Odmítli jakékoliv argumenty a budou si brát cestující jako rukojmí, České dráhy s tím jednoznačně nesouhlasí. Strojvedoucí tak poškozují společnost i ostatní zaměstnance a profese ČD, kteří se rozhodli jít cestou dialogu," zmínil Ondřej Kubala, mluvčí Českých drah. Jeho vyjádření právě dorazilo do redakce Jihlavského deníku.

13:28 Politici zatím před sídlo kraje nevyšli. Mají na programu jednání zastupitelstva. Zdravotníci jinak využívají čas trávený před úřadem k předávání letáčků veřejnosti. Zastavují auta a trolejbusy.

13:26 Zdravotnický odborový předák Lukáš Velev má svůj projev na demostraci před krajským úřadem za sebou. Zkritizoval práci ministra Julínka. "Reforma je nepovedená," zmínil. Hejtmanovi kraje Vysočina hodlá za zdravotníky předat otevřený dopis. Jeho znění již také přečetl.

13:20 Nemocnice v Jihlavě hlásí klid. Pacienti v ambulanci jsou ošetřováni. Reportérce Martině Davidové si nikdo nestěžoval, že by nebyl v případě nouze ošetřen. Jeden pacient odložil kontrolu na jiný den a zašel si alespoň do lékárny pro léky.

13:15 Vlak na Brno stojí už na nástupišti jihlavského nádraží. V pravidelném čase o půl druhé ale neodjede. Někteří cestující přitom na tento odjezd spoléhali, se stávkou jsou ale již smířeni a nezbývá jim než čekat.

13:08 Zdravotníků před úřadem přibývá. Chystají se na projevy. Rozvinuli transparenty s nápisy Zdraví není kšeft, Řízená zdravotní péče = řízená cesta do hrobu, Ministr Julínek = hrobař českého zdravotnictví.

13:00 Zdravotníci jsou před hejtmanstvím. Dorazili za zvuku píšťalek. Odhadem jich je zatím kolem 60.

12:59 Lékaři v nemocnici nosí cedulky s nápisem STÁVKA. Pacienti jsou zatím trpěliví a fronty se netvoří.

12:58 Vstupní dveře do nemocnice jsou polepeny informačními materiály o stávce a prosbami o podporu kroku, ke kterému zdravotníci přistoupili. Nesouhlasí hlavně s privatizací nemocnic, kterou zamýšlel provést ministr zdravotnictví.

12:55 Na informační tabuli na vlakovém nádraží svítí už teď zpoždění odjezdu osobního vlaku do Brna. Směrem na Třebíč a dál do jihomoravské metropole vyrazí přepodkládaně o 45 minut později. Odjíždět měl o půl druhé.

12:50 Zhruba padesátka lékařů a zdravotníků se shromáždila na nádvoří nemocnice a chystá se s transparenty a cedulemi vyrazit do Žižkovy ulice. Tam sídlí krajský úřad. Před úřadem je podle dalšího našeho reportéra Pavla Meda zatím klid. Demonstrace má začít ve 13 hodin.

12.45 Redaktorka Martina Davidová je v jihlavské nemocnici. Odtud by se měli pomalu lékaři přesouvat před krajský úřad. Tam je očekávána velká demonstrace.

12.37 Reportérka Jihlavského deníku Lenka Pospíšilová dorazila na hlavní vlakové nádraží v Jihlavě. Stojí tam jeden nákladní vlak a dva samostatné vagony. Zatím je tam klid, cestující zřejmě o stávce dobře vědí. Na nádraží není téměř ani noha.