„Letos je bazárek jen na podzim, protože je vždy větší účast. O podzimní a zimní oblečení je větší zájem,“ vysvětlila jedna z organizátorek Veronika Zejdová. Celkem bylo během tří hodin pronajato devětadvacet stolů a prodávat se bude nejen oblečení a boty, ale třeba také hračky.

Ceny bývají spíše symbolické. „Kolik kusů bude na prodej se nedá odhadnout, vzhledem k blížící se zimě počítáme s větším množstvím. Občas prodávající nabízí i oblečení pro dospělé nebo vlastní výrobky jako náušnice nebo náramky,“ vyjmenovala pořadatelka a dodala, že na bazárku bude i představení ekologicky šetrných prostředků Eurona.

Panský pivovar Telč.
Sládek uvařil první várku, pivo lidé ochutnají v listopadu

Bazárek je pro návštěvníky přístupný od devíti hodin dopoledne, prodávají se do kulturního domu dostanou od půl deváté. Zatím vždy byly všichni prodávají v době zahájení již na svém místě. I letos bude možné dát si po nákupu i zákusek a kávu přímo na místě. „Janča má sice rozbitou troubu, ale věnečky budou,“ slibuje se na facebookové stránce akce.

Letos se podařilo domluvit i malování na obličej, které určitě potěší zejména děti. Pořadatelky počítají s tím, že bazárek skončí ještě před polednem.