Pestrobarevné úly se povedlo zabydlet hned. Malí včelaři osadili v průběhu dubna troje včelstva. Nyní musí chodit na pravidelné návštěvy. Ty zahrnují všechny nezbytné chovatelské zásahy, které se děti v kroužku učí. Jedná se zejména o kontrolní prohlídky, úpravy úlového prostoru dle ročního období, kontroly zdravotního stavu a související nařízené léčebné zásahy.

Za svou práci budou malí včelaříci sladce odměněni a velmi se těší, až budou moci vytáčet první med. „Kromě samotné péče o včely, osvětové práce a vedení administrativy se snažíme také vychovat novou generaci včelařů. V roce 2018 jsme proto otevřeli po dlouhé době dětský včelařský kroužek. Ohlas je obrovský jak u dětí a rodičů, tak u dalších zapojených subjektů, kde máme umístěné úly. Je to například jihlavská ZOO a nově právě i Citypark Jihlava. Každé z těchto míst je svým způsobem pro propagaci včelaření významné,“ říká vedoucí včelařského kroužku Petr Běhunek.

Včely budou mít dost potravy. Kousek od Cityparku jsou vilky se zahrádkam, střecha Cityparku je celá osázená zelení a kousek od centra jsou i lípy, které jsou pro včely zdrojem potravy. Pokud vše dobře půjde, tak tři včelstva by mohla v dobré sezoně dát i metrák medu. Ten dostanou jak děti z kroužku, tak zaměstnanci Cityparku.