Grilovaná selecí kotleta se zelím a lanýžovými gnocchi, pečený filet candáta s listovým špenátem nebo moule au chocolate s marinovanou hruškou a koňakovou zmrzlinou. Tyto dobroty mohou zájemci od 15. ledna do 28. února ochutnat v restauraci Tři knížata v Jihlavě v rámci republikového Grand Restaurant Festivalu. Místo v restauraci si lze už nyní rezervovat na webu www.grandrestaurantfestival.cz.

Festivalu pod vedením Pavla Maurera se restaurace Tři knížata účastní už potřetí a o akci je vždy velký zájem. „Naše festivalové speciality naposledy přišly ochutnat necelé tři stovky lidí. Většinou jde o lidi, kteří k nám přijedou odjinud, například z Třebíče," řekl majitel restaurace Tři knížata Pavel Mareš.

Letošními festivalovými kategoriemi, podle kterých podniky vybírají pokrmy do nabídky, jsou celkem tři s názvy To jste ještě nejedli, Ctíme tradiční recepty a zvyklosti a Láska prochází žaludkem. „Letos jsme skladbu festivalového jídelního lístku znatelně obměnili. Místo tří hlavních chodů nabízíme dva hlavní chody a jeden dezert. Je to zpestření pro nás i zákazníky," dodal k tomu Mareš.

Grand Restaurant Festival má na Vysočině ještě jednoho zástupce, je to pelhřimovský hotel Farma.

ZUZANA MUSILOVÁ