„Jako první začali zaměstnanci Služeb města Jihlavy v pondělí ráno odstrojovat vánoční strom na Masarykově náměstí. Sundali 27 kusů modrých světelných řetězů v celkové délce 540 metrů a 72 kusů svítících i nesvítících vánočních ozdob," řekl mluvčí Služeb města Jihlavy (SMJ) Martin Málek.

Pak došlo k pokácení a dalšímu zpracování zhruba dvanáctimetrové jedle, která byla do centra města dovezena z jihlavské části Pávov. „Zaměstnanci SMJ začali odstraňovat i vánoční výzdobu v podobě visících ozdob z ulic Benešova, Matky Boží, Palackého a Komenského. Postupně zmizí také 50 kusů modrobílých vánočních ozdob ze sloupů, které lemují horní i spodní část Masarykova náměstí," dodal Málek. Pokud se nebude dít nic mimořádného, tak by všechny tyto práce měly trvat jeden týden. Na svém místě zůstanou jen vánoční světelné LED řetězy v délce asi dvou kilometrů, které zdobí lípy kolem morového sloupu.

„Řetězy tam mohou zůstat díky tomu, že jsou volně položené na větvích, takže nebrání v růstu vegetace. Původně byly stažené k větvím, a proto se na základě rozhodnutí odboru životního prostředí sundávaly," doplnil mluvčí SMJ.

ZUZANA MUSILOVÁ