„Průvod každý rok čítá přes dvě stě lidí. Ti si sami vymýšlejí svoje kostýmy i to, čím přihlížející zabaví. Loni jsme průvod obohatili o skupinu andílků. Měli takový úspěch, že letos půjdou rovnou skupiny dvě. Jsme také zvědaví, kdo z nových radních naváže na tradici a zapojí se do průvodu,“ sdělil Milan Kolář, který má na starost největší atrakci celého programu. Kdo by se chtěl zapojit, může podle Koláře přijít v pátek odpoledne do ZŠ Křížová, kde se budou zkoušet kostýmy, nebo se může přidat těsně před akcí.

Volby - Ilustrační foto.
V Dolní Cerekvi vyměnili starostu. Po 24 letech

Kulturní program v neděli na svátek svatého Martina odstartuje po obědě. Masarykovo náměstí už od čtrnácti hodin provoní svařeným vínem, punčem a dalšími dobrotami svatomartinský jarmark. Od patnácti hodin zahraje harmonikář Jiří Hilčer. O hodinu později vystoupí kapela Umí hovno a taneční skupina Hotch-Potch s programem Nebe na zemi. Samotný průvod bude vycházet v 17 hodin od brány Matky Boží. Svatý Martin si s početnou družinou připravili pro návštěvníky třicet tisíc zlaťáků a osmnáct set ořechových a makových rohlíčků na rozdávání.

„Nebude chybět ani ohňostroj, který zabarví nebe nad náměstím kolem osmnácté hodiny. Poté si můžete poslechnout koncert Františka Nedvěda a skupiny Tie Break,“ přiblížila Alena Zápotočná, referentka odboru školství, kultury a tělovýchovy jihlavského magistrátu.

Oslavy svatého Martina se poté přesunou do Divadelního klubu Horáckého divadla, kde se uskuteční jazzový večer. Představí se Krystyna Durys Quartet z Gdaňska. „Krystyna je polská swingová a jazzová zpěvačka, inspirována především dílem královny jazzu Elly Fitzgerald,“ doplnila Alena Zápotočná.