Hlavním bodem programu koalice je zrušení jízdného v MHD. „Chceme občanům vrátit co nejvíce peněz, které odevzdali na daních. Proto chceme zavést MHD bez jízdného, protože dopravní podnik už si občané bohatě platí z rozpočtu města,“ uvedl Martin Rumler, tiskový mluvčí Svobodných. Dodal, že celkový příjem z jízdného má dopravní podnik zhruba 48 milionů korun ročně.

Další body programu Svobodných a Realistů Společně pro Jihlavu jsou snížení poplatků za svoz odpadu, snížení daně z nemovitých věcí a zastavení nelegální ekonomické migrace. Zároveň chtějí, aby město mělo transparentní účet a vyrovnaný rozpočet.

Lídrem koalice Společně pro Jihlavu a kandidátem na primátora je podnikatel, dokumentarista a hudebník Pavel Vacek. „Zhoubná politická korektnost, rostoucí moc úředníků a neustálé zavádění a zvyšování různých daní a poplatků jsou hlavní důvody, proč jsem se rozhodl vstoupit do politiky a kandidovat na primátora Jihlavy,“ vysvětlil Vacek.

Dvojka kandidátky je zástupce Strany svobodných občanů Pavel Paulát. Komunální politiku považuje za spor zájmů občanů s klientelismem, kde se staví na stranu občanů. „Proto chci lidem z Jihlavy zlevnit život,“ prohlásil. Na třetím místě pak je Lenka Blažková, zástupkyně Realistů. Její prioritou je podpora mladých rodin.

Kampaň vyvrcholí prvního října na Masarykově náměstí rockovým koncertem. Na něm vystoupí mimo jiné kapela Autobus, kde zpívá Pavel Vacek.