Díky finančním darům mohou rodiny zaplatit výdaje spojené s léčbou. „Jedná se například o častou dopravu do nemocnice, doplatky léků, speciální stravu, zdravotnické pomůcky, rehabilitace a další potřebné terapie,“ přiblížila mluvčí nadace Markéta Křížová.

PŘISPÍVAJÍ I GYMNAZISTÉ


Tradičně na konto Dobrého anděla přispívají také studenti a učitelé Gymnázia Jihlava. Veškerý výtěžek z každoroční školní akademie, kterou budou příští rok 4. dubna už popáté pořádat pro veřejnost, věnují nadaci k přerozdělení mezi rodiny. „Celkem jsme vybrali už bezmála 140 tisíc korun,“ spočítala výtěžky předchozích ročníků gymnaziální akademie ředitelka Ivana Fexová.

Důvodem, proč si i studenti vybrali Dobrého anděla, je jeho transparentnost a závazek odeslat příspěvky do posledního haléře. „Provoz nadace je hrazen ze soukromých zdrojů spoluzakladatele Petra Sýkory a dalších filantropů,“ objasnila Křížová, jak je možné přerozdělit veškeré přijaté platby.

„Celkově dárci pomohli více než šesti tisícům rodin. Děkujeme všem, kteří se rozhodli nezištně pomáhat druhým. Každý den vidíme, že i malý příspěvek pomůže a dokáže vykouzlit úsměv na tváři,“ vzkázal Sýkora. Jen za minulý měsíc poslali dárci rodinám po celé zemi přes dvacet miliónů korun.