„Letošní kolekce čtyř inscenací nám plní jeden velký sen – dostat moderní tanec mimo DIOD, do centra města. Čeká nás tedy mimořádný zážitek taneční inscenace Origami v horní části Masarykova náměstí,“ uvedl tiskový mluvčí DIODu Přemysl Martinek.

Francouzská tanečnice a performerka Satchie Noro inscenací Origami předvede divákům vzdušnou akrobacii na kamionu. Představení na jihlavském náměstí bude začínat ve středu 6. června od šesté hodiny odpolední.

„Chladný kovový kontejner rozložen na tři díly bude vytvářet dekoraci a divadelní scenérii, v níž se pomalu a promyšleně bude pohybovat francouzská tanečnice, která nezapře svou lásku k novém cirkusu,“ popsal úvodní představení Martinek.

Festival výtvarného umění Nultá generace v nevyužité nákladní části jihlavského městského vlakového nádraží.
Jihlavské vlakové nádraží se stalo výstavní síní


Další taneční inscenace se uskuteční už v divadle DIOD. V neděli 10. června bude od čtyř hodin odpoledne na programu rodinné představení s názvem Kocour jihočeských umělců inspirované groteskou a fyzickým divadlem.

Ve středu 13. června bude k vidění inscenace One Step Before the Fall, na níž se podílí zpěvačka Lenka Dusilová s choreografkou a tanečnicí Markétou Vacovskou pod režií Petra Boháče.

Festival v Jihlavě zakončí v úterý 19. června dvě dopolední představení pro děti. Na malé diváky bude čekat interaktivní hravé představení s názvem Svět z papíru české choreografky Mirky Eliášové.