Zbytek areálu tvoří husté travnaté porosty. Tyto stavby se nacházejí na téměř 37 hektarech pozemku mezi Vílancem a jihlavskou částí Popice. Areál Ministerstvo obrany už poněkolikáté nabízí k prodeji. Zatím neúspěšně.

„Od prosince 2015 až dosud v probíhajícím výběrovém řízení prozatím nikdo neprojevil zájem o předmět prodeje," potvrdil Pavel Průcha z Odboru nakládání s nepotřebným majetkem Ministerstva obrany.

Armáda se pokusila objekt neúspěšně prodat už několikrát v roce 2011. Tehdy nabízela areál za minimální kupní cenu devět a půl milionu korun. Nyní je cena téměř o dva miliony nižší. „V současné době je minimální kupní cena určená na 7,79 milionu korun," doplnil Průcha.

Ilustrační foto.
Nákladní vůz srazil chodce. Ten srážku nepřežil

Areál je bývalou tankovou střelnicí z meziválečných let. Ten byl postupně upravován a rekonstruován pro potřeby armády. „Stavební objekty jsou ve velmi špatném technickém stavu, inženýrské sítě jsou převážně nefunkční. Areál je zásobován vodou z vlastních studní," popsal Průcha.

Kulky ve stromech

Problémem pozemku je fakt, že některé budovy v objektu leží na soukromém pozemku. Armáda má tyto pozemky od soukromého vlastníka v pronájmu.

Lesy proti bývalé střelnici patří obci Vílanec. „Ještě předtím, než v areálu vznikly valy, tak střely létaly do lesa a znehodnotily ho. Dřevo je samá kulka," hodnotila už v roce 2011 problémy se střelnicí tehdejší starostka Vílance Bohumila Pípová.

Současná místostarostka Vílance Lenka Pernová (nezávislá) uvedla, že obec v lese těží bez větších problémů.

Co se týče samotného prodeje, tak o něm obyvatele a případné zájemce obecní úřad informuje. „Vždy, když přijde, že armáda areál nabízí, tak ten záměr vyvěsíme na úřední desce. Tím to pro nás končí," podotkla místostarostka Pernová.

Kuřecí maso. Ilustrační foto.
Veterináři našli v kuřecím mase z Brazílie salmonelu. Prodává se i na Vysočině

Případní zájemci mají možnost si tankovou střelnici příští týden v úterý 11. dubna opět prohlédnout. Nutná je ovšem předchozí telefonická domluva. „Místo srazu je v deset hodin před budovou Krajského vojenského velitelství v Jihlavě ve Vrchlického ulici," doplnil Pavel Průcha.

Výběrové řízení se záměrem prodat střelnici bylo vyhlášeno v prosinci 2015, od té doby proběhlo šest kol výběrového řízení. V současné době bylo vyhlášeno sedmé kolo.