Radnice v projektu lokalitu rozdělila do tří částí, a to na parkoviště, park a konírnu. „Pokud by všechno klaplo, letos bychom měli uzavřít smlouvu o poskytnutí dotace,“ sdělil k parkovišti a parku Vladimír Švec z odboru rozvoje a územního plánování v Telči. S novými plány souvisí zbourání strojírny.

Z parkoviště by už příští rok mohl vzniknout průchod ke školám, pro děti bude bezpečnější. Počítá se také se záchodky a najde se i prostor pro menší občerstvení. „Bylo by to místo pro vycházky maminek s kočárky. Místo, kde si mohou lidé dát kávu nebo zmrzlinu a budou tady pobíhat děti,“ sdělil svoji představu starosta Vladimír Brtník. V místě bude také amfiteátr, podobný jako mají v Šaľe, která je partnerským městem. Předpokládané náklady jsou sedmdesát milionů korun.

Takto by jednou mohla vypadat lokalita bývalého zimního stadionu v Telči.
Komunální volby v Telči: bruslaře nahradila auta. Zřejmě to tak zůstane

Na část konírna zatím vhodná dotační výzva vypsaná nebyla. Radnice ale zjišťuje, zda by nebyla možnost z nějakých zdrojů získat finance. Stavebně je každopádně vše připravené k zahájení, po projekční stránce je vše hotovo. „Na pohled se zdá ve špatném stavu, ale z pohledu statiky a možností rekonstrukce je možná oprava,“ řekl už dříve ke konírně Švec.

Do budoucna by v budově mohly najít zázemí spolky, zejména místní folklorní soubor Podjavořičan. „Tato lokalita je nám historicky blízká, dělali jsme tu různé akce. Víme, že když se tu večer poveselíme, nikoho nebudeme rušit, nejsme až tak hluční,“ uvedla vedoucí souboru Jana Paulusová.

Historie zimního stadionu v Telči:

  • před více než sto lety se bruslilo na hladině zamrzlého Štěpnického nebo Ulického rybníka
  • bývalý zimní stadion byl v provozu od roku 1981
  • v roce 2015 začala fungovat nová krytá hala a starý stadion zmizel, zůstaly jen trubky pod povrchem

Prázdná lokalita o rozloze dvanáct tisíc metrů čtverečních u Hradecké ulice zeje prázdnotou od roku 2015, konají se tam koncerty a hlavně tam mohou návštěvníci města nechat svá auta. Parkují tam i místní bydlící na náměstí nebo rodiče dětí, které dochází do nedaleké školy. Parkoviště na dohled od náměstí je důležité ve snaze vedení města dostat auta z centra.